ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
تاریخچه ی حلقه ی ازدواج

تاریخچه ی حلقه ی ازدواج

جمعه 26 آذر 1395
17:35
31: تعداد بازدید

http://www.payamlashkari.com

عشق, دوست داشتن و وفاداری از ابتدا با انسان بوده و انسان ها همیشه نسبت به این حس احترام و ارزش قائل بوده اند و همیشه سعی داشتند این وفاداری را به یکدیگر ثابت کنند.
حلقه ی در دست شما نشان دهنده ی وجود عشق در زندگی شماست. و همچنین نشانه ی عشق و وفاداری ابدی شماست به شریک زندگیتان اولین نمونه های حلقه ی ازدواج در مصر باستان دیده می شد. زمانیکه که هنوز فلزات گرانبها کشف نشده بود, مردم از گیاهان برای ساخت حلقه استفاده می کردند.
بعد از کشف این فلزات گرانبها, برای اولین بار کشور روم اقدام به ساخت حلقه با استفاده ازین فلزات کرد. اما در آن زمان فقط خانم ها حلقه را به دست می انداختند ولی نوشتن در دیواره ی داخلی حلقه از همان دوران بوده و تا به الان نیز ادامه یافته است.
اما تفاوتشان در این است که امروزه نام همسر و شریک زندگیشان را در داخل حلقه هک می کنند اما در آن زمان احساسات و عشقشان به همسرشان را در قالب نوشته ای کوتاه در آن هک می کردند.

از چه زمانی حلقه ازدواج در دست آقایان نیز دیده شد؟
حلقه انداختن آقایان به دستشان در اصل از جنگ جهانی دوم شروع شد. در آن زمان مردان متاهلی که در جنگ شرکت می کردن به این سبب که در جنگ همسران خود را در کنار خود حس کنند حلقه ی ازدواجشان را به دستشان می انداختند. و می جنگیدند.
به نظر می رسد که حلقه ی ازدواج به عنوان نمادی عشق و ازدواج از زمان های بسیار دور و قدیمی وجود داشته هم چنان هم به با باور های مردم و احترام و ارزششان به ازدواج ادامه یافته است. و اکنون ب عنوان یک سنت در ازدواج شناخته شده است.

و اما اینکه حلقه ازدواج در کدام انگشت انداخته شود ؟
از قدیم تا بکنون نشانه ها و دلایلی را ذکر کرده اند که با توجه به این دلایل حلقه ی ازدواج را می بایست در انگشت دوم دست چپ انداخت. دلایلی از قبیل اینکه در این انگشت رگی وجود دارد که مستقیما به قلب ختم می شود و حلقه ازدواج که نمادی از عشق است را باید در این انگشت انداخت.
حال اگر چنین دلایلی هم وجود نداشته باشد ما همچنان حلقه را در این انگشت می اندازیم زیرا رسم و سنتی است است که از گذشتگان باقی مانده و تبدیل به یک عرف و سنت شده است.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تشريفات لوکس لشکري ارائه دهنده تشريفات مجالس , خدمات مجالس و برگزار کننده لوکس ترين و تشريفاتي ترين مجالس عروسي , عقد و نامزدي
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به باغ تالار,تشریفات مجالس,خدمات مجالس,تشریفات عروسی,باغ تالار عروسی است. | طراح قالب: آوازک